Jak przestać czekać na lepsze jutro i zacząć działać tu i teraz?

jak odnaleźć pasje

Przestań myśleć, zacznij działać.

Małymi kroczkami. Realizować swoje marzenia. Powalczyć o lepszą siebie. Zrobić krok ku nieznanemu.

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wiesz  od czego zacząć, dlatego w ogóle nie zaczynasz. Po co brać się za coś, co nie wiadomo czy przyniesie jakieś efekty, lepiej poczekać na genialny pomysł i wtedy zacząć go realizować. Tyle że ten pomysł może nigdy nie przyjść, a Ty stracisz życie w oczekiwaniu na lepsze jutro, które nie nadejdzie. Dlatego zacznij teraz od czegokolwiek, najlepiej od tego co pierwsze przychodzi Ci do głowy. Od tego co lubisz i trochę umiesz albo bardzo chciałabyś się nauczyć. A tak w ogóle, to najlepiej jakbyś zaczęła od nauki, poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, spróbuj czegoś nowego. Na przykład: zacznij uczyć się egzotycznego języka online, poznaj podstawy programowania, spróbuj zdobyć wiedzę o finansach, na początek własnych żeby je uporządkować, naucz się podstaw makijażu, szycia czy robienia na drutach, zdobądź wiedzę o wnętrzach i modzie, to wszystko jest w internecie. Może chcesz zmienić styl życia na zdrowszy? Poszukaj zdrowych przepisów, wypróbuj kilka stylów odżywiania i zobacz który najbardziej Ci pasuje. Spróbuj różnych rodzajów aktywności tak żeby wybrać swoją. Poszukaj siebie, tego co polubisz a może nawet pokochasz. Droga do samorealizacji i odnalezienia swojego powołania wyłoni się sama w trakcie. A przy okazji pomyśl, ilu nowych rzeczy spróbujesz, jak wzbogaci się Twoje doświadczenie, na pewno poznasz wielu ludzi, a każda znajomość nas ubogaca. Nie odbieraj sobie tego wszystkiego, nikt Ci tego nie da, jeśli Ty sobie tego nie dasz.

Rok temu postanowiliśmy z mężem zrobić coś swojego. Chcieliśmy założyć firmę i nie być od nikogo zależnym. Byliśmy świeżo po remoncie naszego mieszkania, w którym większość rzeczy zaprojektował i wykonał mój mąż, dlatego postanowiliśmy iść tym tropem. Brakowało nam w domu dużego lustra,  a ponieważ nie mogliśmy znaleźć takiego, które by nam pasowało, postanowiliśmy zrobić je sami. Tak to się zaczęło, lustro pokazaliśmy na FB i znaleźli się pierwsi zainteresowani. Firma się rozwijała, ja zaczęłam prowadzić bloga i interesować się marketingiem internetowym. Po drodze okazało się, że bardziej niż wystrój wnętrz – którym z racji wykonywanych rzeczy musiałam się interesować – kręci mnie kontakt z odbiorcami i budowanie społeczności. Gdyby nie to, że spróbowaliśmy, że w ogóle od czegoś zaczęliśmy możliwe, że nie odkryłabym tego, co mnie tak wciągnęło, tego co naprawdę lubię robić!

Po co czekać? Szukaj swojej drogi!

To tak na początek, żeby zachęcić Cię do działania:). Niżej kilka linków do treści, które mogą wyrwać Cię z butów i odmienić Twój sposób myślenia. Kluczem jest uczenie się od najlepszych.

MOTYWACJA

Niesamowity wywiad Andrzeja Tucholskiego z Chase’m Jarvis’em, o odkrywaniu swoich mocnych stron i byciu szczęśliwym. Niezwykle inspirujący do podjęcia działania!

DZIAŁANIE

Podcast Michała Szafrańskiego z bloga Jak Oszczędzać Pieniądze o motywacji. Same konkrety, po odsłuchaniu nagrania nic już nie będzie Ci stało na przeszkodzie, by zacząć działać:).

Coś dla anglojęzycznych, post Michael’a Hyatt’a o tym co nam przeszkadza w podjęciu działania. Blog Michaela  to kopalnia wiedzy, jego webinaria, książki czy e-booki, pełne są bardzo wartościowych treści. Michael pokazuje jak odnaleźć balans, by nie zaniedbywać żadnej z ważnych sfer w naszym życiu. Osobiście jestem bardzo wdzięczna Micheal’owi za to co robi, bo m.in. dzięki niemu powstała ta Platforma:).

INSPIRACJA

Lekki i przyjemny wpis Hani z bloga Niezły ze mnie ananas, o realizowaniu swoich pomysłów.

Przydało się? Mnie te posty zawsze napędzają do działania, dużo bardziej niż mocna kawa! Można? Pewnie, że można! I nigdy mi o tym nie zapominaj!