9 miesięcy Kobieta

W czym rodzić? Czy wygląd podczas porodu ma znaczenie?

w czym rodzić?

Wiem, że z punktu widzenia ogromnych zmian, które czekają przyszłe mamy po porodzie, problem naszego wyglądu w trakcie rodzenia i zaraz po może wydawać się zupełnie nieistotny. Mimo to, pytania o to w czym rodzić, powracają jak bumerang w przedporodowych rozmowach. Uważam, że wygląd ma duży wpływ na samopoczucie i to, że zaraz po porodzie możemy poczuć się choć trochę bardziej komfortowo i wygodnie ma znaczenie. Na szczęście nie jesteśmy już skazane tylko na wyciągnięte koszule w kotki, ani szpitalne białe worki, które odkrywają nie to co potrzeba. Poród to mimo wszystko wspaniałe i magiczne chwile i tak też się do nich przygotujmy.

Dlaczego wszyscy mówią do mnie mamo?

Rodziłam w koszuli z bazarku, nie była najgorsza, ale żebym specjalnie dobrze się w niej czuła to nie powiem. Koszmarne były za to koszule, które miałam na zmianę, żółta z misiem i seledynowa ze słonikiem. Czułam się w nich paskudnie, wstydziłam się siebie. Poród nie był dla mnie najprzyjemniejszym przeżyciem, a po narodzinach Antka poczułam, że moje dawne życie się skończyło, zaczęłam być mamą i czułam, że już tylko nią jestem, bo wszyscy wokoło wciąż się tak do mnie zwracali.

Z perspektywy czasu żałuję, że nie zadbałam o to, by czuć się komfortowo i kobieco w tych dniach. Jestem przekonana, że to poprawiłoby moje samopoczucie i dodało pewności siebie, z którą po narodzinach dziecka, większość z nas ma problem.

Ale do rzeczy:

Bardzo fajne zestawienie porodowych koszul stworzyła Pani Woźna

„Piękna sukienka do porodu” – koszula marki granatOVO okiem Ani Sodół

Kolejna recenzja koszul granatOVO, tym razem z portalu Siostra Ania

Sukienki porodowe Mamalaba na blogu Kiedy mama nie śpi

 

Oprócz tych, które znajdziecie w wpisach wyżej, fajną i tanią opcją są n.p. basic’owe sukienki z h&m jak n.p. ta

A Wy jak uważacie? Warto zwracać uwagę na to, w czym iść na porodówkę? Jeżeli macie jakąś ciekawą koszulowo-porodową historię do opowiedzenia, koniecznie dajcie znać w komentarzach :).

 

 

 

Kobieta Twój rozwój

Jak przestać czekać na lepsze jutro i zacząć działać tu i teraz?

jak odnaleźć pasje

Przestań myśleć, zacznij działać.

Małymi kroczkami. Realizować swoje marzenia. Powalczyć o lepszą siebie. Zrobić krok ku nieznanemu.

Zdaje sobie sprawę z tego, że nie wiesz  od czego zacząć, dlatego w ogóle nie zaczynasz. Po co brać się za coś, co nie wiadomo czy przyniesie jakieś efekty, lepiej poczekać na genialny pomysł i wtedy zacząć go realizować. Tyle że ten pomysł może nigdy nie przyjść, a Ty stracisz życie w oczekiwaniu na lepsze jutro, które nie nadejdzie. Dlatego zacznij teraz od czegokolwiek, najlepiej od tego co pierwsze przychodzi Ci do głowy. Od tego co lubisz i trochę umiesz albo bardzo chciałabyś się nauczyć. A tak w ogóle, to najlepiej jakbyś zaczęła od nauki, poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności, spróbuj czegoś nowego. Na przykład: zacznij uczyć się egzotycznego języka online, poznaj podstawy programowania, spróbuj zdobyć wiedzę o finansach, na początek własnych żeby je uporządkować, naucz się podstaw makijażu, szycia czy robienia na drutach, zdobądź wiedzę o wnętrzach i modzie, to wszystko jest w internecie. Może chcesz zmienić styl życia na zdrowszy? Poszukaj zdrowych przepisów, wypróbuj kilka stylów odżywiania i zobacz który najbardziej Ci pasuje. Spróbuj różnych rodzajów aktywności tak żeby wybrać swoją. Poszukaj siebie, tego co polubisz a może nawet pokochasz. Droga do samorealizacji i odnalezienia swojego powołania wyłoni się sama w trakcie. A przy okazji pomyśl, ilu nowych rzeczy spróbujesz, jak wzbogaci się Twoje doświadczenie, na pewno poznasz wielu ludzi, a każda znajomość nas ubogaca. Nie odbieraj sobie tego wszystkiego, nikt Ci tego nie da, jeśli Ty sobie tego nie dasz.

Continue reading „Jak przestać czekać na lepsze jutro i zacząć działać tu i teraz?”